Prihlásenie:
meno:
heslo:
Nemáte účet na drazbydreva.sk?
Zaregistrujte sa
Slovenská verziaHungaryRussiaCroatiaRomaniaEngland

Základné informácie

Čo je to Dražba dreva?

Dražba dreva je moderný spôsob predaja dreva prostredníctvom ponukového konania zo strany kupujúcich. Jednotlivci, vlastníci dreva sústredia cenné sortimenty  na dražobnom sklade, kde si ho môžu potenciálni kupujúci prehliadnuť kus po kuse a následne zadať svoju ponuku písomnou formou.
Výhodou tohto spôsobu predaja pre predávajúcich je, že za ich drevo dostanú maximálnu možnú cenu od tých najrenomovanejších spracovateľov dreva. Ďalšou výhodou je, že predávajúci dostane platbu za tovar ešte pred naložením a odoslaním dreva odberateľovi.
Na druhej strane kupujúci si môžu vybrať z veľkého množstva dreva práve tie kusy, ktoré vyhovujú ich nárokom a sami si určia maximálnu cenu, ktorú sú ochotní zaplatiť.

Aké drevo je vhodné na dražbu?

Na dražbu dreva sú vhodné odzemkové časti kmeňov všetkých listnatých a ihličnatých drevín.

 Pri drevine Dub, Čerešňa, Agát a Jaseň je možné ponúknuť do dražby aj výrezy nižšej kvalitatívnej triedy formou dražobnej kopy, pričom výrezy budú uložené na kope. Podmienkou je, že na každej kope musí byť 50 a viac  m3 dreva,  zároveň celá kopa musí byť od jedného dodávateľa

Bližšie informácie v príručke TU. Príručku je možné zobraziť iba pre zaregistrovaných.

V prípade, že chcete prekonzultovať vhodnosť dreva do dražby, prosím pošlite fotografie na foto@drazbydreva.sk v priebehu krátkej doby vám dáme odpoveď.

Kde a kedy sa uskutoční dražba dreva?

Najbližšia dražba dreva sa uskutoční v termíne 28.02.2018 - 06.03.2018 na dražobnom sklade v  Pezinku, areál BETA-CAR, Drevárska 23, 902 01 Pezinok, GPS 48o16´30.7571313“N,  17o15´55.4431915“E.

Koordinátor Dražby dreva: Jaroslav Kontriš, tel. +421 917 449 477.

Organizátor dražby dreva si vyhradzuje právo, umožniť nacenenie cenných listnatých a ihličnatých sortimentov dreva tým zákazníkom, ktorí obdržali pozvánku na dražbu dreva.

Harmonogram dražby dreva jar 2018

Mapa

Kto môže ponúknuť drevo na dražbu?

Na dražbu môže drevo ponúknuť fyzická osoba,  právnická osoba, ktokoľvek, kto  má uzavretú kúpnu zmluvu s LIS a.s.  Kúpna zmluva kompletne rieši právne vzťahy medzi predávajúcim, organizátorom a konečným  kupujúcim.

Stačí ak sa zaregistrujete (vypíšete registračný formulár), my Vám následne pošleme kompletne vypísanú a z našej strany podpísanú kúpnu zmluvu. Potom stačí zmluvu len podpísať a poslať späť na našu adresu.

Všetci predávajúci budú vo výsledkovej listine vedení v anonymnom režime (pod číslom zmluvy),  pokiaľ si nebudú priať opak!

Ako ponúknem drevo do dražby?

Drevo do dražby môžete ponúknuť prostredníctvom ponukového formulára TU.

Telefonicky na  čísle: +421 917 449 477 pán Kontriš.

Ako doveziem drevo na dražbu?

Drevo na dražbu môže každý predávajúci doviezť individuálne, alebo môže využiť služby LIS a.s. Po dohovore s koordinátorom dopravy je možné doviesť drevo aj v inom čase, ako je stanovený v Harmonograme dražieb dreva.

LIS a.s. zabezpečuje vykládku dreva z vagónov a kamiónov, nie je nutné posielať autá s HR.

 Kto a kedy zaplatí za dodané drevo?

 Za drevo dodané do dražby zaplatí Lesnícka informačná spoločnosť a.s.  na základe faktúry vystavenej podľa výsledkov dražby obvykle do 14 dní –  tak ako je uvedené v kúpnej zmluve uverejnenej v časti Dokumenty.

 Na základe ustanovení kúpnej zmluvy drevo nemôže opustiť dražobný sklad  v Pliešovciach, kým nebude uhradená platba dodávateľovi!

 To znamená, že každý dodávateľ dostane najprv platbu a až potom môže  drevo opustiť dražobný sklad v Pezinku.

 

  Taktiež Vám radi odpovieme  telefonicky, e-mailom alebo osobne.

Kalkulátor ceny kamiónovej dopravy

Prepáčte, nie je možné vypočítať cenu.
Zadajte miesto nakládky (obec, mesto):

Aktuálny dátum a čas

Z galérie

Rýchle správy

fotka-1.jpg

Náš dražobný sklad udržujeme non-stop

Náš dražobný sklad udržujeme non-stop a absolutne čistý od snehu.

pridané: 06.12.2012 viac informácií »

Dreviny

Dreviny

pridané: 04.12.2012 viac informácií »

Lesné podniky

Aj tieto lesné podniky pripravujú drevo do jesennej dražby 2013.

Všetky práva vyhradené © Lesnícka informačná spoločnosť, a.s.